Nawigacja
Open Source dla biznesu

Zimbra - wydajna pracaZimbra to oprogramowanie wspierające pracę grupową i wymianę informacji z kompletną usługą poczty elektronicznej, kalendarzem, książką adresową, udostępnianiem plików i zadaniami.

Zabbix - monitoring sieciZa pomocą Zabbixa możemy monitorować prawie każdy parametr działania serwerów lub urządzeń sieciowych. Rozwiązania dostarczone przez Zabbix swą popularność zawdzięczają kilku niezaprzeczalnym zaletom, m.in: pełnej skalowalności, wysokiej wydajności, łatwości obsługi i niskiemu kosztowi eksploatacji.
Nawigacja
Artykuły » Linux - Praca w powłoce oraz skrypty
Artykuły: Linux - Praca w powłoce oraz skrypty
Jak prosto i szybko zrobić backup dysku?

Jak prosto i szybko zrobić backup dysku?

Wiele osób słyszało o takim narzędziu jak Norton Ghost. Pod Linuksa znajduje się jego odpowiednik o nazwie G4L. Jednak żeby wykonać kopię dysku wcale nie potrzeba do tego specjalistycznych programów oraz skryptów. Wystarczą do tego podstawowe polecenia jakie udostępnia nam system Linux. Jednym z takich narzędzi jest polecenie dd, które jest częścią pakietu GNU Coreutils. Łącząc to polecenie z innymi programami, możemy zbudować własne narzędzie do wykonywania pełnego obrazu dysku twardego nawet poprzez sieć.

Czytaj dalej ....

Tar - przykłady użycia

Tar - wybrane przyklady użycia komendy "tar"

Polecenie Opis
tar -cvf archive.tar file1
tar -cvf archive.tar file1 file2 dir1

 

Czytaj dalej .....

Wygenerowano w sekund: 0.01 561,676 unikalne wizyty

WojNet s.c.
43-400 Cieszyn, ul. Mostowa 4, tel. +48 601 160 741
NIP:548-265-57-35Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.