Nawigacja
Open Source dla biznesu

Zimbra - wydajna pracaZimbra to oprogramowanie wspierające pracę grupową i wymianę informacji z kompletną usługą poczty elektronicznej, kalendarzem, książką adresową, udostępnianiem plików i zadaniami.

Zabbix - monitoring sieciZa pomocą Zabbixa możemy monitorować prawie każdy parametr działania serwerów lub urządzeń sieciowych. Rozwiązania dostarczone przez Zabbix swą popularność zawdzięczają kilku niezaprzeczalnym zaletom, m.in: pełnej skalowalności, wysokiej wydajności, łatwości obsługi i niskiemu kosztowi eksploatacji.
Nawigacja
Artykuły » Linux Tips & Tricks » Najprostszy sposób na udostępnianie plików w sieci
Najprostszy sposób na udostępnianie plików w sieci

Najprostszy sposób na udostępnianie plików w Lanie

Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to pakiet Samby jednak dla mnie jest on stworzony dla dużych sieci gdzie naprawdę trzeba zapanować nad wszystkim. A co w sytuacji gdy gość z fotelu obok chciałby zgrać sobie kilka empetrójek ? Zakładamy też scenariusz najgorszy – on ma Winde a my Linuxa i w dodatku bez skonfigurowanej samby.

A to tylko kilka mp3 więc po co rzucać pendrivami ? Jest mega prosty sposób i jedyne co potrzebujemy to zainstalowany Python po stronie komputera udostępniającego zasoby. Przechodzimy pod konsolą do katalogu z plikami, które chcemy udostępnić i wklejamy taki oto kawałek kodu:

 python -m SimpleHTTPServer

ta króciuteńka linijeczka ustawi nam serwer http z listingiem w katalogu, w którym odpaliliśmy komendę i każdy może przeglądać pliki, które tam siedzą i pobierać je przez „PPM>Zapisz jako”. Wystarczy, że wejdzie w przeglądarkę i przejdzie na adres „adres_sieciowy_hosta:8000″.

Wygenerowano w sekund: 0.06 433,599 unikalne wizyty

WojNet s.c.
43-400 Cieszyn, ul. Mostowa 4, tel. +48 601 160 741
NIP:548-265-57-35Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.